Tarım işçisi Elif Sude okumak istiyor

Hatay’dan 2011 seneninde tarım işçisi olarak çalışmak amaciyla Adana’ya gelen Eylem (36) ile Hüseyin (46) Başdaş çifti, ortada Yüreğir kazasina bağlı Gümüşyazı Mahallesi’ne yerleşti. Eşi zihinsel Özürlü var olan Eylem Başdaş, üç çocuğuna tek başına çalışarak bakmaya başladı. vaziyetleri perişan olsa da çocuklarını okutmak amaciyla elinden gelen her şeyi yapan anne adayi Eylem Başdaş, tek vakit ardindan evin hergün giderleriyle tek başına başa çıkamamaya başladı. Bunun üstüne çocukları da kendisine tarlada yardım etmeye başladı.

Anne Eylem Başdaş, istikbal eğitim-öğretim döneminde lisede okuyacak hatri sayilir büyüklükte kızı Elif Sude’yi (14), Parasal yetersizliklerden dolayı okutamayacağını belirterek, hükümet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım istediğini söyledi. üç çocuğunu da okutmak istediğini ama durumlarının olmadığını ifade eden Başdaş, “Elif, okumayı çok istiyor ama ne yapayım? esim zihinsel Özürlü ve bendeniz tek başıma çalışıyorum. nihayet iki senedir çocuklarım da benimle çalışıyor. Elif okumak amaciyla her gece ağlıyor. Lütfen bize muavin olun” dedi.

En hatri sayilir büyüklükte hayalinin hemşire olmak olduğunu belirten tarım işçisi Elif Sude Başdaş ise “Okumak civarindan iyi tek şey yok. Her insanın okumaya hakkı var. Büyüklerime sesleniyorum, ne olur bana muavin olun. bendeniz okumayı Sahiden çok istiyorum” diye konuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir