• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Bursasapor, BUDO ile 3,5 milyon liralık forma göğüs sponsorluğu imzaladı

Bursasapor, BUDO ile 3,5 milyon liralık forma göğüs sponsorluğu imzaladı

  • Comments Off

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleştirilen sponsorluk imzasini merasimine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor Başkanı mutlu Mestan ve BURULAŞ genel Müdürü Kürşat Çapar katıldı.

Bursaspor’a katkı sağlamak amaciyla tek araya geldiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, “Bursaspor şehrimizle özdeşleşmiş, kentimizin sesi soluğu olmuştur. Bursaspor’un ayrı değeri ve ehemmiyeti vardır, geçmişten bugüne Türk futboluna yaptığı katkılar ortadadır. 22 ay evvel göreve geldim ve o günden bugüne hep destek verdim. geçen sene talihsiz olay yaşadık ama hep yaşanan olaylardan ders çıkarmaya inanan tek insan oldum. 2004’te düştük, 2006’da Süper Lig’e döndük ve 2010 seneninde tek ilki muvaffak olarak ülkemiz şampiyonu olduk. Bu kent bunu başaracak güçtedir, ara ara güçlüklerle karşılaşıyoruz. Güçlükler ve zorluklar başarıyı kıymetli kılıyor. Bu takımın başarısı, aynı zamanda bu şehrin başarısıdır. O açıdan şehrin bütün dinamiklerinin vereceği destek önemlidir” dedi.

Bursasporluların gündeminde sıklıkla ifade eden stadyum problemine ait de bilgilendirmelerde bulunan reis Aktaş, stadyumun Türkiye’deki başka stadyumlara göre oldukça hatri sayilir büyüklükte olduğunu ve bu sebeple ağırbaşlı tek maliyetinin bulunduğunu kaydetti. Kamulaştırmaların net yapılmaması hasebiyle göreve geldiklerinde bu maliyetlerin alana çıktığına işaret eden reis Aktaş, “Bugüne civarindan stadyum ile alakalı çok çalışmaya yapmaya çalıştık ama elimizi kolumuzu bağlayan tek öğe vardı. var müteahhit ile defaatle tek araya gelip tek şeyler yapmaya çalıştık ama hiçbir alacağı olmamasına karşın bizi yarı yolda bıraktı ve sözleşmeyi ani çok ay evvel kanun gereği feshettik. Nihayetinde geçtiğimiz hafta tertemiz tek ihale yaptık. ‘Ne olacak bu Timsah’ın kafası?’ suali ile karşılaşmaktan rahatsızım. Bu saatten ardindan Bursaspor’un, bu şehrin lehine stadyumu nasıl kazandırabiliriz bunun derdi içinde olmak gerekiyor. Bunun hesabını da Bursaspor başkanı ve idaresi yapacaktır” diye konuştu.

Stadyumun ad hakkı ile alakalı de konuşan reis Aktaş, “İsmi ile alakalı hiçbir kompleksimiz yok, Bursaspor’a kazanç sağlamak kaydıyla değerlendirilebilir. Bursaspor, stadyumun sembolik tek bedelle kiracısıdır. 2020 başında stadyumu bitirmiş olacağız, bu çalışmalar da 2020 mart-nisan benzeri bitmiş olacak. Stadyumun içerisindeki mekanik bakımlarla alakalı kafası, çevre düzenlemesi bu manada bitirilmiş olacak. 2020 nisan veyahut mart ayında. Stadın bütün temizlik işlemlerini mücadeleden ardindan 5 vakit 40 personelle firma ile sene süresince 600 bin liraya anlaştık. BURFAŞ aracılığıyla localarda ikram maliyeti tek milyon lira. geçen sene olduğu benzeri sponsorlar marifetiyle halledeceğiz bunun için polislerin kumanyaları da dahil. Orayı yaşayan tek mekan haline getirmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş, takim formasi sponsorluğuna değin veriler de vererek “Forma sponsorluğu ile alakalı 3.5 milyon liralık anlaşma gerçekleştirdik. 2.5 milyon Lira sponsorlarla, tek milyon Lira ise deniz uluşamımızı sağlayan BUDO ile artı KDV şeklinde olacak. İnşallah BUDO reklamlarıyla birlikte iyi sema yakalarız” dedi.

Bursaspor Başkanı mutlu Mestan ise, “3 haftada iyi tek muvaffakiyet elde ettik. Ligin dahada başındayız. Önemli var olan ligin sonunu bu şekilde bitirerek, ait olduğumuz yer var olan Süper Lig’e dönmek. Biz ne vakit Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a erişmek istesek, ulaştık. her vakit bizim yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ederek, desteklerinin çoğalarak ayni ritimde devam etmesini istiyoruz. Şehrin dinamikleriyle tahtayı açmayı başardık. yönetim olarak canla başla çalışmaya ayni ritimde devam ediyoruz. 2010/11 sezonundaki mutluluğumuzu gözümüzün önüne getirerek çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan ardindan sponsorluk imzalar atılırken, Bursaspor formasıyla medya mensuplarına poz verildi.

Samet Doğru / BURSA (İHA)

önceki haber «
sonraki haber »