Atlasglobal’den açıklama

Atlasglobal’den yapılan açıklamada, “2015-2016 senelerinde ülkemizde yaşanan pkk terör olayları ve hain vuruş girişimi havacılık sektöründe hatri sayilir büyüklükte yaralar açmış, taşınan yolcu sayısı ve yolcu gelirlerinde 2017 senesi dahil mühim kayıplara neden olmuştur. Havacılık piyasasinin itici gücü var olan turizm sektörü açısından menfi geçen mevzubahis dönemin ardından, güvenlik algısı ve anne pazarlarla var olan siyasi ilişkilerdeki iyileşmenin desteğiyle 2018 seneninde başlayan toparlanma zamani ayni ritimde devam etmiş; bu konuyla alakali alınan tedbirlerin tesirleri havacılık sektörüne de müspet tek şekilde yansımaya başlamıştır. 2015-2016 senelerinde yaşanan bu elim olaylar neden operasyonel gerekse de ticari açıdan Havayolumuzu menfi istikamette etkilemiştir. Bunun yanı sıra 2018 senesi 2. yarısında Türk Lirası’nda yaşanan hızlı ve agresif dalgalanmalar özellikle dahil sektör dinamiklerini de menfi etkileyerek uçakla yolcu etme isteginde azalmaya neden olmuştur” denildi.

“Yaşanan negatifliklere rağmen, havayolumuz tarafından alınan tertemiz stratejik kararlar çerçevesinde 2018 senesi 2. yarısında toparlanma sürecine girilmiş ve operasyonlarımız tekrar kar eder vaziyete getirilmiştir” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ancak yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekenomik yük ve 2019 senesi Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan hatri sayilir büyüklükte artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeteri civarindan müddette telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.

Nakit akışımızdaki İhtiyaç duyulan yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, bütün uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine civarindan ara saglamak zorunda kaldığımız bilgisini istek ederiz. Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle alakalı 15 Aralık 2019 tarihine civarindan İhtiyaç duyulan tespitler tarafımızca yapılacaktır. Yolcularımızın art iade ve farklık talepleri ile alakalı uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır. bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine civarindan kapalı tutulacaktır.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir