• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Koç Holding’den Yapı Kredi açıklaması: Görüşmeler devam ediyor

Koç Holding’den Yapı Kredi açıklaması: Görüşmeler devam ediyor

Koç Holding, Unicredit’in Koç Holding, Yapı Kredi Bankası (YKB) paylarini satacağı istikametindeki haberleri yalanladı. Koç Holding, Unicredit ile görüşmelerin ayni ritimde devam ettiğini ve Daha alınmış tek karar olmadığını duyurdu.

Koç Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda (KAP) bulunan açıklamasında, Bir takım medya uzuvlarında Koç Holding’in ortak idareye elbet ortaklıklarından Koç Finansal Hizmetler AŞ (KFS) hisselerinin tamamının iş ortağı var olan Unicredit’ten satın alınarak YKB’de çoğunluğun Koç Holding’e geçeceği ve iş ortaklığının sona erdirileceği istikametinde Bir takım haberler çıktığı anımsatıldı.

mevzu ile alakalı dahada evvel yapılan izahta belirtildiği üzere, Koç Holding’in portföyünde bulunan şirketlere ait hissedarlık alternatiflerinin değerlendirilmesine baz alinarak çalışma ve görüşmelerin her vakit yapıldığı anlatilan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“GÖRÜŞMELER ayni ritimde devam EDİYOR”

“Bu değerlendirmeler neticeninde somut kararlar alınması seklinde kapital Piyasası Kurulu’nun II-15.1 Özel vaziyetler Tebliği’ne göre kamuya açıklanmaktadır. Bu kapsamda, YKB sermayesinde direk ve endirekt olarak çoğunluğa ulaşmamak kaydıyla, pay alımı dahil KFS ve YKB ortaklık yapılarının tekrar yapılandırılmasına baz alinarak olarak Unicredit ile görüşmelerimiz ayni ritimde devam etmekle birlikte, konuya ait olarak rastgele tek yönetim heyeti kararı alınmamıştır. bu yüzden tebliğ kapsamında kamuya İzah yapılmasını gerektirecek nitelikte tek gelişme bulunmamakta olup, iş bu İzah yatırımcılarımızdan gelen sualler üstüne yapılmıştır.”

UNICREDIT: ANLAŞMAYA VARILMADI

Yapı Kredi’den ardindan yazılı tek İzah yapan Unicredit, “Türkiye’deki ortaklığımızın potansiyel gelişimi ile alakalı Koç Grubu ile görüşmelerde bulunuyoruz. Koç Grubu ile müzakerelerde nihayet tek anlaşmaya varılmadı” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Reuters, Yapı Kredi’nin yüzde 50 hissesine sahip var olan Unicredit’in paylarini satarak Türkiye’den çıkmak istediğini söylemişti. Unicredit’in hisselerinin tamamını Koç Holding’e satmak hususunda anlaştığı argüman edilmişti.

Kaynak: AA

Haber Videosu: Koç Holding’den Yapı Kredi açıklaması: müzakereler ayni ritimde devam ediyor

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir