• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Saç hücreleri yanan küçük kızın hayallerini gerçekleştirdi

Saç hücreleri yanan küçük kızın hayallerini gerçekleştirdi

Terme kazasinda yaşayan Selma (26) ve Emrah Kırcel (27) çiftinin tek çocukları var olan Zeynep İkra Kırcel’in üstüne 26 Aralık 2016 günü, komşularının evinde oynadığı sırada kızgın yağ döküldü.

Vücudunda derin yanıklar oluşan Zeynep İkra, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi’nde iki ay süresince rehabilitasyon gördü. Yanan saç cildine dört ameliyatla bacak ve kalça kısmından alınan ten nakledilen Zeynep İkra, sağlığına kavuştu. ama dökülen kızgın yağ hasebiyle ten bölümü yanan ve saç hücreleri can veren Zeynep İkra’nın saçları tekrar çıkmadı.

Zeynep İkra, peruk hayali kurmaya başladı. ama inşaatlarda hergün işlerde çalışan baba Emrah Kırcel, ücreti iki bin ile 6 bin Lira arasında değişen peruğu Parasal imkansızlıklar hasebiyle alamadı.

Yardımseverler devreye girdi

Zeynep İkra’nın hayali basında yer alınca Türkiye’nin dört tek yanından hayırsever, minik kıza peruk yaptırmak ve estetik operasyona destek olmak amaciyla sıraya girdi. Aileye ulaşan hayırseverlerden biri de Samsun’da kuaför var olan Hüseyin Alkan oldu. Alkan, aldığı hususi peruğu Zeynep’in başına taktı. Saçlarına kavuşan minik kız, hatri sayilir büyüklükte mutluluk dolu olmak yaşadı.

Hüseyin Alkan’ın peruk getireceğini öğrendiklerinde çok mutluluk dolu olduklarını söyleyen anne adayi Selma Kırcel, “Artık kızım çok mutlu. Çok sevindi” dedi.

‘Düzenli takip edip, peruğu değiştireceğiz’

2 senedir gereksinim sahiplerine peruk yardımı yaptıklarını laf eden kuaför Hüseyin Alkan da, “Zeynep için, binlerce kişi yasamsal medyadan bana ulaştı. Elimizdeki perukları derhal hazırladık. Ailemizin yanına gelip Zeynep’i gördük ve oda dokunarak o duyguya ulaştık. Zeynep şu vakit çok mutlu. kendisinin saçları gibi, boyasız Özgün saçlar. Çocuk saçları ile yapılıyor bu peruklar. minik çocuklar bana not yazarak, ‘Benim saçım onun saçı olsun’ diyorlar. Zeynep’in bundan sonraki rehabilitasyon sürecinde de aileyle birlikte olup, devamlı takip edeceğiz. Peruklarını itinali şekilde değiştireceğiz” diye konuştu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir