• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Şalvarlı teknik direktör sosyal medyada ilgi odağı oldu

Şalvarlı teknik direktör sosyal medyada ilgi odağı oldu

Diyarbakır’da 40 ıslak üstü futbolcuların ugras ettiği Masterler Ligi’ndeki Seyrantepespor’u yöneten ve aynı zamanda Kayapınar kazasinda apartman görevlisi olarak çalışan Mezher Tekçi, mücadelelere şalvar giyip, elinde tespihle çıkıyor. mücadele süresince yerinde duramayan ve taç çizgisi süresince gidip gelerek futbolcularını yönlendiren Tekçi, gol kaçıran veyahut hatali yapan oyuncularına verdiği tepkisiyle de Bir takım meşhur teknik direktörlere benzetiliyor.

“MAÇLARDA kimi KENDİMİ KAYBEDİYORUM”

Maç esnasında çekilen görüntülerinin yasamsal medyada yayınlanmasından ardindan alaka odağı var olan Mezher Tekçi, çocukluğundan beri futbolu sevdiğini söyledi. Tekçi, “Apartman görevlisiyim. Masterler Ligi’nde 20 takımımız var. Şu anda 7 mücadele yaptık. üç galibiyet, üç mağlubiyet, tek de beraberliğimiz var. mücadelelerde kimi kendimi kaybediyorum. kimi futbolcuyla birlikte koşuyorum. Sanki gole bendeniz gidiyorum benzeri tek durum yaşıyorum. bütün bunlardan zevk alıyorum. Futbolcularımız net golleri kaçırınca tepkiler veriyorum. tek vakit ardindan da maneviyat veriyorum. Gol kaçıran futbolcum sebebinden meşhur olduk. Yılmaz Vural takla atıyor, ayağını kırıyor. bendeniz dahada kırmamışım ama kırmama az kaldı. Şapkamı kırdım zaten. Attım yere kırıldı, tertemiz tek şapka aldım” dedi.

“MAÇTAN ardindan GELİP İŞİMİ YAPIYORUM”

Sahaya yöresel kıyafetle gitmeyi sevdiğini belirten Mezher Tekçi, “Hem seyirci hemide rakip takım bu kıyafeti sevdiği amaciyla bendeniz de seviyorum. mücadelelere bunun benzeri gidiyorum. Eşofmanla gitmiyorum. dahada alaka çekiyor, dahada seviliyor. Futbolu sevdirmek amaciyla bunun benzeri giyiyorum. Onlar da beni seviyorlar Allah razı olsun. Maça gidiyorum, mücadeleden ardindan gelip işimi yapıyorum. İşimi de seviyorum. Temizlik olsun, çöp toplama olsun. hanede mücadele izlerken eşimle, çocuklarla dövüş ediyorum. Onlar sıra olsun diyor. bendeniz mücadele olsun diyorum. Öyle tatlı dövüşlerimiz oluyor” diye konuştu.

“HOCAMIZ JOSE MOURİNHO’YA BENZİYOR”

Seyrantepespor oyuncularından kendisi de Mezher Tekçi benzeri apartman görevlisi var olan Abdurrahim Deniz ise şunları söyledi:

“Hocamız sahada her vakit bunun benzeri davranıyor. Gol kaçırdığımız zaman, hatali yaptığımız vakit bize kızıyor. Yalnızca sahada böyle. bendeniz golü kaçırdığım vakit bana çok kızdı. Gol krallığında 2’nci sıradayım. 13 senedir buradayız. Aynı mesleği yapıyoruz. Hocamız Jose Mourinho’ya benziyor.”

Emrah KIZIL – Elif FİLİZ/DİYARBAKIR, (DHA)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir