• Anasayfa
  • >
  • Spor
  • >
  • Emir Şendoğan, ABD'de tenis bursuyla eğitim görecek..habere ulaş

Emir Şendoğan, ABD'de tenis bursuyla eğitim görecek..habere ulaş

Milli formayı 5 kıtada giyerek başarıyla temsil eden 19 yaşında olan buyruk Şendoğan, tek sefer dahada Türkiye’nin gururu oldu. 8 yaşından bu yana erken saat 05.00’te kalkıp antrenmanlara koşan, mektep ve kortlar arasında ter döken ulusal tenisçi Şendoğan, hayat kortlarına kanat açtı. minik yaşlarda gönül verdiği tenis sayesinde liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde (TAC) spor bursu ile okuyan 12’nci derslik öğrencisi Şendoğan, bu sefer de ABD’nin en prestijli üniversitelerinden Rice Üniversitesi’nde tenis bursuyla okumaya dogruluk kazandı.

3 TENİSÇİ içinde YER ALIYOR

Ay-yıldızlı formayla beş kıtada Türkiye’yi temsil etme gururu yaşayan buyruk Şendoğan, ABD’nin Texas eyaletindeki, ‘Güney’in Harvard’ı’ denilen Rice Üniversitesi’nin bütün dünyadan seçtiği üç tenisçi arasında yer alarak, tek sefer dahada ülkemizin gururu oldu. Çukurova kortlarından hayat kortlarına kanat açan Şendoğan, ABD’de üniversiteyi kazandığı 200 bin dolar tenis bursuyla okuyacak. İlk sefer 2015 seneninde Tarsus SEV Ortaokulu’nda 7’nci derslik öğrencisiyken U-14 Tenis ulusal Takımı’na seçilen Şendoğan, dahada ardindan sırasıyla bütün senelerde 16 yaşında ve 18 yaşında da ulusal takıma seçilerek Türkiye’yi 5 kıtada ay yıldızlı formamızla temsil etti, 16 yaşında ülkemiz şampiyonu oldu.

ABD 1’İNCİ LİGİ’NDE TÜRK RAKET

ABD’nin 1’inci Ligi’nde buyruk Şendoğan sayesinde kortlarda tek Türk gencinin ismi yankılanacak. Şendoğan, ABD’ye sporcu öğrenci olarak tenis bursuyla gittiğini vurgulayarak, “Tarsus Amerikan Koleji benzeri akademik olarak kuvvetli tek okulda tam zamanlı okuyup şuurlu manada tenis oynamak çok fedakarlık yapmamı gerektirdi. Ama çaba vermeden muvaffakiyet olmuyor. Özverili çalışmalarım sayesinde liseyi TAC’nin verdiği spor bursuyla okudum, şimdi üniversiteyi de ABD’de burslu okuyacağım. aynı zamanda ülkemi ABD’de temsil faktörün gururunu yaşayacağım. Rice Üniversitesi’nde tenis takımında oynayacağım ve ABD’de Division tek Ligi’nde (üniversitelerarası) ugras edeceğim. Division tek Ligi’nde oynayacak sporcu öğrenciler, dünyanın her yerinden başantrenörler tarafından seçiliyor. bendeniz de hemide Rice benzeri akademik olarak çok kuvvetli ayni vakitte da Division tek Ligi’nde oynayan tek tenis takımına gidebilmeyi, tenis kariyerimdeki başarılarıma borçluyum. Spor ve akademik kariyeri birlikte götürmeyi, ekonomi ve politika bilimi okumayı hedefliyorum. Ülkeme döndüğümde ise tenisteki tecrübemi toy kardeşlerime aktarmayı, çocukların tenis sporunda ilerlemesi amaciyla elimden gelen bütün katkıyı sunmayı istiyorum” dedi.

DHA

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup