• Anasayfa
  • >
  • Gündem
  • >
  • ÜNLÜ FİNANSÇI CREDIT SUISSE TÜRKİYE BAŞKANI EMRE KEMAL MİMAROĞLU DAVASINDA GELİŞME

ÜNLÜ FİNANSÇI CREDIT SUISSE TÜRKİYE BAŞKANI EMRE KEMAL MİMAROĞLU DAVASINDA GELİŞME

ÜNLÜ FİNANSÇI CREDIT SUISSE TÜRKİYE BAŞKANI EMRE KEMAL MİMAROĞLU’NUN YARGILANDIĞI ŞANTAJ’’, ‘SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ BİR İLETİ İLE HAKARET’’, ‘’TEHDİT’’, ‘’KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMA’’ DAVASINDA İKİNCİ DURUŞMA 23.09.2021 TARİHİNDE YAPILACAK

 

BAKALIM DAHA ÖNCE GERÇEĞE AYKIRI !!!! SAĞLIK RAPORU ALARAK DURUŞMAYA KATILMAKTAN KAÇAN CREDIT SUISSE TÜRKİYE BAŞKANI EMRE KEMAL MİMAROĞLUBU DURUŞMAYA KATILACAK MI?

 

            DAVA DOSYASI

 

Bilindiği üzere ayrıldığı DEKOR CAM ve MEOS BALIK RESTOURANT’ın sahibi ünlü işadamı Mehmet Şahin Fener’in bilgisayar mühendisi ve sanayici kızı Hafize Işıl Fener’e elinde müstehcen ve mahrem görüntü ve videoları olduğu, kendisi ile cinsel ilişkiye girmemesi halinde bu müstehcen ve mahrem görüntü ve videolarını yaymakla tehdit ettiği iddiası ile ünlü hukukçu yazar merhum Prof. Dr. Sait Kemal Mimaroğlu’nun oğlu ünlü finansçı Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu hakkında ‘’Şantaj’’, Sesli ve görüntülü bir ileti ile hakaret’’, ‘’Tehdit’’, ‘’Kişilerin huzur ve sükununu bozma’’ suçlarından dolayı 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

Dava dosyasındaki iddialara göre elinde mağdur Hafize Işıl Fener’in müstehcen görüntü ve resimleri olan Emre Kemal Mimaroğlu, mağdura Mail, Whatsapp, Telegram üzerinden ve telefonda  sözlü olarak defalarca ve sistematik şekilde hakaret, tehdit ve şantajlar yaparak kendisi ile cinsel birlikteliğe zorladı. Credit Suisse Türkiye Başkanı ünlü finansçı Emre Kemal Mimaroğlu’nun gönderdiği bazı mesajlar şu şekildedir: ‘’Mahfedicem seni, blok et yoksa bittin’’, Hepsi burada’’, ‘’ Ve s**tiğim diğer karılar da’’, ’’Hepinizin çıplak resimleri’’, Blok et rezil ederim seni’’, Seni korono günleri s*kiş için istedim’’, ‘’Şimdi git herife ver’’, ‘’aptal, salak, bilgisiz depresif o**ospu’’, ‘’İstediğim gibi s**ktim seni’’, F*ckbuddy olmayı düşün ilerde’’, En iyi çözüm’’, Direk line mi kapatma arada konuşuruz’’, Unutma video ve resimler elimde nereye gideceği belli olmaz’’, yanlış bir şey yaparsan ailene veya aşağıdaki valeye bile gider bu resimler’’, ‘’Vale resmini gönderdin’’, ‘’Zaten hepsini tanıyorum’’, F*ckbuddy iyi düşün’’ ‘’Çok zavallısın’’, ‘’ Şu korona süresince f*uckbuddylik iyi olurdu ama olsun’’, ‘’ Öptüm çok want u’’, ‘’Her seferinde kucağıma düştün’’, ‘’Sahiden aptalsın’’, ‘’Kendine iyi bak işin zor’’, ‘’Hep kullanılacaksın’’, ‘’Fuck buddy offer im daim geçerli’’, Patrizia mayısta burda tanırsın’’

 

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nden görülen davada ilk duruşma 16.03.2021 tarihinde yapıldı.

 

GERÇEĞE AYKIRI SAĞLIK RAPORU İDDİASI

 

Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu ‘’Vertigo’’ hastası olduğunu iddia eden sağlık raporu sunarak duruşmaya katılmadı. Avukatları tarafından Mahkeme’ye sunulan ve DrVoice Klinik sahibi Prof. Dr. İsmail Koçak imzasını taşıyan sağlık raporunda ‘’Sayın Emre Kemal Mimaroğlu 15.03.2021 tarihinde baş dönmesi şikayetiyle kliniğimize başvurmuş, Vertigo tanısıyla yedi (7) gün istirahat raporu uygun görülmüştür’’ ibaresi yer almaktadır.

 

Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu’nun 15.03.2021 tarihinde DR Voice isimli kliniğe hiç gitmediği, sırf duruşmadan kaçmak için para karşılığı bu şekilde gerçeğe aykırı ısmarlama rapor aldığı, ‘’Vertigo’’ tanılı bir rahatsızlığı bulunmadığı, gerçeğe aykırı sağlık raporu tarihlerinde çalıştığı ve normal yaşamına devam ettiği iddialar arasında. Bu hususun HTS kayıtları ve yapılacak soruşturma ile de tespit edilebileceği de iddialar arasında.

 

MÜŞTEKİ MAĞDUR HAFİZE IŞIL FENER YAPILAN DURUŞMADA AYRINTILI İFADE VERDİ

 

Emre Kemal Mimaroğlu’nun Mahkeme’ye sunduğu gerçeğe aykırı olduğu iddia edilen ‘’Vertigo’’ tanılı sağlık raporu ile katılmadığı İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 16.03.2021 tarihinde görülen duruşmasında ifade veren şikayetçi Hafize Işıl Fener beyanında ‘’Şikayetçiyim, katılma talebim vardır, soruşturma aşamasında beyanda bulunmuştum, o beyanım geçerlidir. Sanık ile 4-5 yıl süren bir ilişkimiz oldu. Bu süreçte kendisinden psikolojik şiddet gördüm, ancak düzelir ümidiyle ilişkiyi sürdürdük. 2-3 sene kadar daha bu şekilde devam etti, konuşarak ayrılmaya karar verdik. Sanık dengesiz ve manipülatifti. Birlikte olduğumuz dönemde istediği zaman sebep yokken hakaret ediyor, aşağılıyor, ayrılacağım diyordu. Bunları da üzerimde baskı kurmak için yapıyordu. Barışmak istediğinde ‘’seninle evleneceğim, aile kurmak istiyorum’’ diyerek beni manipüle ediyordu. Bu mesajlar bana geldiğinde ayrılmıştık. Öncesinde onun baskısı altında kendisine gönderdiğim videolarım olmuştu. Bana baskı yaparak göndermemi istiyordu. Göndermezsem ayrılacağım diyordu. Bir kısmını da anladığım kadarıyla benim rızam dışında çekmiş. Avukatlarım videonun resmini koymuşlar, tamamı konulmadı, bu video benim ona gönderdiğim bir şey değil, bana gönderdiği video  benim haberim varken kendisinin çekmiş olduğu bir video idi. ‘’Benimle istediğim zaman birlikte olmazsan bu görüntüleri ailene, sosyal çevrene yollarım’’ diyordu. Anladığım kadarıyla bu ilişki eskiden olduğu gibi sevgili ilişkisi değil, ben onun seks kölesi olacakmışım şeklinde anladım. Mesajları dosyaya sundum’’ dedi.

 

Duruşmada müştekiden sorulması üzerine ‘’Ben şikayetimden sonra sanık ile irtibata geçmedim, herhangi bir kanal üzerinden kendisine mesaj göndermedim, sorduğunuz Telegram görüntülerinden haberim vardır, kendisi sanki ben ona mesaj gönderiyormuşum gibi bir algı oluşturmaya çalışmış. Yine sorduğunuz kendisiyle telefon ile konuştuğumuzda arka planda herhangi bir kadın sesi duymadım. Sormuş olduğunuz Fransız kadını tanımıyorum, öyle bir kadın yok, sürekli o dönem birlikte vakit geçiriyorduk. Ben ‘’sen o kadınla yatarsan ben de komşumla yatarım’’ demedim dedi.

 

Duruşmada müştekinden sorulması üzerine ‘’Sormuş olduğunuz vale bizim arabaları götürüp getiren park eden elemanlardan biridir, bildiğim kadarıyla onun telefonu sanıkta da vardır, sanık benim evime geldiği zaman da bu vale ile muhatap olurdu, yoksa bunun dışında ayrı bir özelliği yoktur’’ dedi.

 

Müşteki duruşmada kendiliğinden devamla ‘’Mesajların geldiği dönemde sanık beni aradı, yarım saatlik aralarla beni arayarak şantajlarına, hakaretlerine devam etti, bunun da bilinmesini istedim, ben bir an önce adaletin yerini bulmasını istiyorum, ben son dönemde psikolojik olarak çöktüm, ama diğer taraf normal hayatını sürdürmekte, bunların göz önüne alınıp karar verilmesini istiyorum’’ dedi.

 

Duruşmada müşteki vekillerinin sorusu üzerine müşteki Hafize Işıl Fener ‘’Benim beyanımda geçen seviyorum dediğim nokta ilişkimizin ilk üç yılına dayanıyor, 2018 yılına kadar seviyordum, sonra ayrıldık. Bir süre sonra bana elinde görüntü ve fotoğraflar olduğunu ve bunları aleyhime kullanacağını dosyadaki mesajlardan 3-4 ay önce söyledi. Bu şikayetimden hemen önce Mart ayında mail yoluyla yine ağza alınmayacak hakaret gibi yazılar gönderdi. Kimse görmesin diye sildim. Keşke silmeseydim. Avukata gidince, bunların suç olduğunu söyleyince aksiyon alıp delillerimizi sunduk’’ dedi.

 

            ‘’TEHDİT VE ŞANTAJLARIN ETKİSİ İLE BİR SÜRE İLİŞKİYİ SÜRDÜRMEK ZORUNDA KALDIM’’

 

            Duruşmada müşteki vekillerinin talebi üzerine tekrar sorulması üzerine müşteki Hafize Işıl Fener ‘’Ben sanığın tehdit ve şantajlarının etkisiyle bir süre ilişkiyi sürdürmek zorunda kaldım’’ dedi.

 

Duruşmada sanık müdafiilerinin sorusu üzerine müşteki ‘’Bu mesajlardan sonra sanık beni aradı, gününü hatırlamıyorum, normal bir konuşma değildi, kişiliğime hakaret vardı, psikolojik olarak şöyle böylesin diyor, üzerime baskı kuruyordu’’ demiş ve sanık müdafiilerinin müştekinin şikayetten 3-4 ay önce benzer eylemlere maruz kalmasına rağmen neden şikayetçi olmadığı sorusuna ise ‘’Benim saygın bir ailem, ergenlik çağında bir oğlum vardır, onlara yansıtmak istemedim, susarak bunu çözerim sandım, belki bu şekilde olursa vazgeçer, biter diye düşündüm, süreç uzayınca dayanamayacak hale geldim, korku içindeydim, benim için önemi olduğundan, namus konusu olduğundan hiç kimseye bahsetmemiştim, yakın arkadaşıma açılmak zorunda kaldım, o da beni avukata yönlendirdi, eylemlerin suç olduğun öğrenince hukuki süreç başladı’’ demiştir.

 

Davanın duruşması 23.09.2021 tarihine ertelenmişti. Bakalım ünlü finansçı Credit Suisse Türkiye Başkanı Emre Kemal Mimaroğlu duruşmaya katılacak mı? Ya da yine sağlık raporu alarak duruşmaya katılmaktan kaçınacak mı?

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup