• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Enginyurt’dan Pakdemirli’ye: Seni çiftçiler affetmeyecek..habere ulaş

Enginyurt’dan Pakdemirli’ye: Seni çiftçiler affetmeyecek..habere ulaş

Gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan görev değişikliğinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden alınarak yerine Vahit Kirişçi getirildi. Sosyal medyadan ilk açıklamayı yapan Pakdemirli, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 10 Temmuz 2018’den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık görevimden ayrılmış bulunuyorum.

Görevden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi’ye başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

“KUL HAKKI YEDİĞİN İÇİN ALLAH AFFETMEYECEK”

Pakdemirli’nin görevden ayrılmasıyla ilgili yankılar devam ederken DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yaptı.

MHP’de görev yaptığı sırada 2020 yılında Pakdemirli’nin fındık rekoltesini beklenenden yüksek açıklaması üzerine “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” diyerek eleştirdiği için ihraç edilen ve ardından DP’ye geçen Enginyurt, “Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nihayet affını istemiş, Cumhurbaşkanı da affetmiş. Fakat milyonlarca çiftçi, yüz binlerce atanamayan ziraat mühendisleri, Balıkçılar, arıcılık yapanlar asla affetmeyecek. Her şeyden önemlisi kul hakkı yediği için Yüce Allah’ım affetmeyecek” dedi.

Kaynak :sozcu

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup