• Anasayfa
  • >
  • Dünya
  • >
  • Biden, İtalya Başbakanı Draghi ile görüştü..habere ulaş

Biden, İtalya Başbakanı Draghi ile görüştü..habere ulaş

ABD Başkanı Joe Biden ile İtalya Başbakanı Mario Draghi ABD’nin başkenti Washington DC’de bulunan ak Saray’da tek araya geldi. Biden müzakere öncesi yaptığı konuşmada, Draghi’ye Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki tutumu amaciyla teşekkür ederek, “İtalya ve ABD’nin uzunca tek müsterek geçmişi var” dedi.

Biden, kuvvetli tek Avrupa Birliği’nin “ABD’nin çıkarına olduğuna” inandığını ifade ederek, “Putin Sahiden bizi ayırabileceğine inandı ve her birimiz harekete geçtik” dedi.

Foto: İHA

“DESTEĞİNİZE GÜVENEBİLECEĞİMİ BİLİYORUM”

Draghi ise yaptığı açıklamada, Biden’a AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve İtalya arasındaki bağların Avrupa’daki huzursuzluk hasebiyle güçlendiğini hissettiğini ifade ederek, “Ülkelerimiz arasındaki bağlar her vakit çok kuvvetli olmuştur. Hem de Ukrayna’daki harp bu bağları dahada da güçlendirmiştir” dedi.

Draghi, “Putin bizi bölebileceğini düşündüyse de başarısız oldu” ifadelerini kullanarak, görüşmede Biden ile “enerji güvenliği” ve “gıda güvenliği” konularını ele alacaklarını aktardı.

Draghi ayrıca, “Ukrayna’da yaşananlar Avrupa Birliği’nde köklü tek farklık getirecek” ifadelerini kullanarak, Biden’a “Her vakit yakındık, şimdi çok dahada yakın olacağız. Avrupa’nın ve İtalya’nın hakikat tek arkadaşı olarak desteğinize güvenebileceğimi biliyorum” dedi.

ABD'den savaşın seyrini değiştirecek hamle! Biden imzaladı İlginizi Çekebilir ABD’den savaşın seyrini değiştirecek hamle! Biden imzaladı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup