• Anasayfa
  • >
  • Dünya
  • >
  • Elon Musk: Çinliler çok çalışkan, ABD’liler hep işten kaçıyor..habere ulaş

Elon Musk: Çinliler çok çalışkan, ABD’liler hep işten kaçıyor..habere ulaş

Son olarak Twitter’ın 44 milyar dolara satın alan Tesla’nın sahibi Elon Musk, ABD’lilerin çok tembel olduğunu söylerken Çin’deki işgücünü övdü.

Çin’de Tesla fabrikaları bulunan Musk, Financial Times gazetesiyle röportajında Çin’in “çalışkan işgücü” sayesinde çok kuvvetli şirketler kurmaya ayni ritimde devam etmesini beklediğini söyledi. Musk, “Çin’de üretime hatri sayilir büyüklükte kıymet veren çok sayıda becerili ve gayretli insan var. Yalnızca gece yarılarına civarindan çalışmıyorlar, işe de erkenden başlıyorlar. Fabrikadan ayrılmıyorlar” dedi.

Ünlü iş insanı, ABD’lilerinse işten kaçmak amaciyla ellerinden geleni yaptığını belirtti.

Tesla geçen ay Çin’in Şanghay sehrindeki fabrikada çalışan işçilerden, Covid-19 hasebiyle tatbik edilen karantina esnasında üretimin aksamaması amaciyla fabrikada uyumaları istenmişti. Uyku tulumu verilen işçilerin haftada tek vakit müsaadeyle gün içinde 12 saat çalıştığı belirtilmişti.

Elon Musk’ın da 2018’de ABD’deki tek Tesla fabrikasında imalat esnasında yerde uyuması o asama haberlere yansımıştı.

Öte istikametten Çin’deki uzunca çalışma süreleri tepkilere de yollar açıyor. Ülkede Bir hayli işçi haftada tek vakit müsaadeyle haftada 72 saat çalışıyor.

Elon Musk, Donald Trump'ın Twitter'daki yasağını kaldırıyor İlginizi Çekebilir Elon Musk, Donald Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldırıyor

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betcup